Stal chirurgiczna 316L jest chirurgicznym gatunkiem implantu ASTM F138, będącym najczęściej używanym materiałem w kolczykach do ciała. Zgodnie z Dyrektywą Unijną [76/769/EEC] kolczyki ze stali chirurgicznej mogą być używane do długotrwałego noszenia na wygojenie miejsca po przekłuciu. Reakcje alergiczne na stal chirurgiczną może wywoływać zawarty w niej nikiel. Nasze kolczyki polerowane są na wysoki połysk co powoduje powstawanie na powierzchni metalu warstwy tlenku chromu, który zapobiega korozji i uwalnianiu jonów niklu z kolczyka do otaczającej go tkanki. Kolczyki ze stali chirurgicznej 316L można sterylizować w autoklawie.

Tytan jest idealnym materiałem na kolczyki zarówno do zakładania na pierwsze przekłucie, jak i tych noszonych długotrwale w miejscach po przekłuciu. Tytan nie uwalnia niklu, gdyż jest wolny od tego pierwiastka co wpisuje go w zgodność norm Unii Europejskiej. Klasa Ti6AL-4V, ASTM F136 jest odniesieniem dla implantów chirurgicznych (grade 23). Kolczyk z tytanu jest ciemniejszy i prawie o połowę lżejszy oraz dwa razy mocniejszy od jego odpowiednika wykonanego ze stali chirurgicznej. Produkty z tytanu można sterylizować w autoklawie.

Bioplast® charakteryzuje się pełną biokompatybilnością z tkanką ludzką i osoczem, jego struktura jest bardziej śliska od lodu, dostosowuje się do temperatury ciała, a w połączeniu z jego elastycznością (swobodnej giętkości w ranie), znacząco przyśpiesza proces gojenia. Brak reakcji alergicznych (nie zawiera niklu). Bioplastu® jest znakiem towarowym zastrzeżonym dla produktów jakości medycznej, jest elastyczny i można go z łatwością gwintować i ciąć na dowolną długość. Bioplast® można sterylizować w autoklawie, a kolczyki z tego materiału mają również konkurencyjną cenę. Bioplast® nie jest widoczny w promieniach rentgenowskich i jest najlepszym materiałem na pierwsze przekłucie.

Złotą powłokę PVD (Physical Vapour Deposition) nakłada się na biżuterię. W ogrzewanej komorze, w wysokiej próżni, napięcie elektryczne tworzy plazmę, a wprowadzenie różnych gazów, poprzez bombardowanie jonowe, atomizuje materiał katody, osadzając na powierzchni kolczyka złoto. Rezultatem jest utwardzona warstwa biokompatybilna z tkanką ludzką.

Czarną powłokę PVD (Physical Vapour Deposition) uzyskuje się nakładając na biżuterię tytan w połączeniu z azotkiem tytanu (Ti Titanium + TiN - Titanium Nitride). W ogrzewanej komorze, w wysokiej próżni, napięcie elektryczne tworzy plazmę, a wprowadzenie różnych gazów, poprzez bombardowanie jonowe, atomizuje materiał katody, osadzając na powierzchni kolczyka utwardzoną substancję, która jest biokompatybilna z tkanką ludzką.

Ładowanie...