Filtruj według

Miejsce ciała

Miejsce ciała

Model

Model

Grubość

Grubość

Rozmiar

Rozmiar

Materiał

Materiał

Cechy

Cechy

Kolor

Kolor

Zapięcie

Zapięcie

Marka

Marka

Długość

Długość

MATERIAŁ

Podział kolczyków na materiał, z którego zostały wykonane

Podkategorie

 • SS316L

  Kolczyki wykonane ze stali chirurgicznej 316L

  Stal chirurgiczna 316L jest chirurgicznym gatunkiem implantu ASTM F138, będącym najczęściej używanym materiałem w kolczykach do ciała. Zgodnie z Dyrektywą Unijną [76/769/EEC] kolczyki ze stali chirurgicznej mogą być używane do długotrwałego noszenia na wygojenie miejsca po przekłuciu. Reakcje alergiczne na stal chirurgiczną może wywoływać zawarty w niej nikiel. Nasze kolczyki polerowane są na wysoki połysk co powoduje powstawanie na powierzchni metalu warstwy tlenku chromu, który zapobiega korozji i uwalnianiu jonów niklu z kolczyka do otaczającej go tkanki.

 • TYTAN

  Kolczyki wykonane z chirurgicznego tytanu.

  Tytan jest idealnym materiałem na kolczyki zarówno do zakładania na pierwsze przekłucie, jak i tych noszonych długotrwale w miejscach po przekłuciu. Tytan nie uwalnia niklu, gdyż jest wolny od tego pierwiastka co wpisuje go w zgodność norm Unii Europejskiej. Klasa Ti6AL-4V, ASTM F136 jest odniesieniem dla implantów chirurgicznych. Tytan tej klasy jest dostępny w kolorach polerowanych lub anodowanych. Kolczyk z tytanu jest prawie o połowę lżejszy i dwa razy mocniejszy od jego odpowiednika wykonanego ze stali chirurgicznej.

 • BIOPLAST®

  Kolczyki wykonane z Bioplastu.

  Bioplast® charakteryzuje się pełną biokompatybilnością z tkanką ludzką i osoczem, jego struktura jest bardziej śliska od lodu, dostosowuje się do temperatury ciała, a w połączeniu z jego elastycznością (swobodnej giętkości w ranie), znacząco przyśpiesza proces gojenia. Brak reakcji alergicznych (nie zawiera niklu). Bioplastu® jest znakiem towarowym zastrzeżonym dla produktów jakości medycznej. Bioplast® jest elastyczny i można go z łatwością gwintować i ciąć na dowolną długość. Bioplast® można sterylizować w autoklawie. Kolczyki z tego materiału mają również konkurencyjną cenę. Bioplast® nie jest widoczny w promieniach rentgenowskich. Bioplast® jest najlepszym materiałem na pierwsze przekłucie.

 • AKRYL

  Kolczyki wykonane z akrylu.

  Akryl jest materiałem, który umożliwia swobodne kształtowanie produktów i nadanie im dowolnej barwy z szerokiej gamy kolorystycznej. Kolczyków z akrylu nie można sterylizować w autoklawie, ani nasączać środkami dezynfekującymi, gdyż procesy te mogą powodować ich zniszczenie. Kolczyki wykonane z akrylu nie nadają się do założenia na pierwsze przekłucie, zaleca się je do noszenia w miejscach wygojonych. Największą zaletą kolczyków akrylowych jest ich niska cena.

 • SILIKON

  Kolczyki wykonane z silikonu

  Silikon jest bardzo popularnym materiałem na kolczyki typu tunele, który umożliwia swobodne kształtowanie produktów i nadanie im dowolnej barwy z szerokiej gamy kolorystycznej. Kolczyków z silikonu nie można sterylizować w autoklawie, ani nasączać środkami dezynfekującymi, gdyż procesy te mogą powodować ich zniszczenie. Kolczyki wykonane z silikonu nie nadają się do założenia na pierwsze przekłucie, zaleca się je do noszenia w miejscach wygojonych. Największą zaletą kolczyków silikonowych jest ich niska cena.

 • CoCr NF

  Bez niklu, stop kobaltu i chromu (CoCr NF)

  Stop kobaltowo-chromowy charakteryzują się wysoką odpornością na korozję i niezwykłą wytrzymałością. Bardzo trudno go złamać, zgiąć, odkształcić, a nawet zarysować. Jednocześnie ma atrakcyjny jasny kolor i połysk, który przypomina metale szlachetne, takie jak białe złoto lub platyna. Jest szeroko stosowany w branży dentystycznej, do implantów medycznych. Stosowany przez nas stop nie zawiera niklu, jest gładkiej i błyszczącej powierzchni.

 • MOSIĄDZ

  Mosiądz ze względu na swoją jasną barwę, jest często używany w produkcji biżuterii, a wyroby z tego materiału, stały się bardzo popularne przy stylizowaniu ich na wzory plemienne. Mosiężna biżuteria jest używana od tysiącleci przez plemiona na całym świecie. Do produkcji naszych kolczyków używamy stopu mosiądzu z miedzi, cynku i srebra, kolczyki te nie zawierają żadnych toksycznych pierwiastków, takich jak nikiel, ołów czy kadm.

Jest 2900 produktów.

Pokazano 1-24 z 2900 pozycji

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć